Flash Sale! to get a free eCookbook with our top 25 recipes.
Frytki belgijskie
Frytki belgijskie

Jak zrobić idealne belgijskie frytki z piekarnika, tak jak w restauracji!

Jeśli uwielbiasz belgijskie frytki, ale nie chcesz wychodzić z domu, aby się nimi cieszyć, ten wpis na blogu jest dla Ciebie!

Jeśli uwielbiasz belgijskie frytki, ale nie chcesz wychodzić z domu, aby się nimi cieszyć, ten wpis na blogu jest dla Ciebie!

Jeśli uwielbiasz belgijskie frytki, ale nie chcesz wychodzić z domu, aby się nimi cieszyć, ten wpis na blogu jest dla Ciebie! Pokażemy Ci, jak zrobić idealne frytki belgijskie wprost w Twojej własnej kuchni. Wszystko czego potrzebujesz to trochę ziemniaków, trochę oleju i trochę cierpliwości (ich gotowanie trwa trochę dłużej niż zwykłych frytek). Ale zaufaj nam, będzie warto!

Co sprawia, że belgijskie frytki są tak wyjątkowe?

Kluczem do zrobienia idealnych frytek belgijskich jest ich przygotowanie. Po pierwsze, musisz wybrać odpowiedni rodzaj ziemniaków. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz skrobiowe ziemniaki, takie jak Russet lub Idaho. Następnie pokrój ziemniaki w cienkie paski – około 1/4 cala grubości. Namocz paski ziemniaków w zimnej wodzie przez co najmniej 30 minut (pomoże to usunąć część skrobi). Odsącz ziemniaki i osusz je papierowym ręcznikiem.

Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć gotowanie! Rozgrzej swój piekarnik do 200 stopni celcjusza. Następnie, wypełnij duże naczynie do pieczenia około 1/2 cala oleju roślinnego. Dodaj paski ziemniaków do naczynia i podrzuć je, aby były równomiernie pokryte olejem. Następnie piecz w piekarniku przez 20-25 minut. Gdy będą już złotobrązowe i chrupiące, wyjmij z piekarnika i dopraw solą. Podawaj natychmiast z ulubionym sosem do maczania. Smacznego!

Gotowe frytki belgijskie!

Przygotowanie idealnych belgijskich frytek w domu jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać! Wystarczy, że zastosujesz się do naszych prostych wskazówek, a będziesz cieszyć się pysznymi frytkami w krótkim czasie. Więc następnym razem, gdy będziesz miał ochotę na coś słonego i chrupiącego, dlaczego nie spróbować tego przepisu? Nie będziesz zawiedziony!