Flash Sale! to get a free eCookbook with our top 25 recipes.
Prosty przepis na chleb domowy - zrób to sam!
Prosty przepis na chleb domowy - zrób to sam!

Prosty przepis na chleb domowy – zrób to sam!

Czy kiedykolwiek piekłeś swój własny chleb? Jeśli nie, to koniecznie musisz to zrobić! Przepis na chleb domowy jest bardzo prosty i można go przygotować bez większych problemów.

Czy kiedykolwiek piekłeś swój własny chleb? Jeśli nie, to koniecznie musisz to zrobić! Przepis na chleb domowy jest bardzo prosty i można go przygotować bez większych problemów.

Czy kiedykolwiek piekłeś swój własny chleb? Jeśli nie, to koniecznie musisz to zrobić! Przepis na chleb domowy jest bardzo prosty i można go przygotować bez większych problemów. Domowy chleb smakuje dużo lepiej niż ten kupiony w sklepie, a przede wszystkim jest dużo tańszy. Wypróbuj nasz prosty przepis na domowy chleb i przygotuj go samodzielnie!

Nasz przepis na chleb domowy

1. Weź 500 gramów mąki, 200 ml wody, 1 łyżeczkę soli i 1 łyżkę drożdży i wymieszaj je wszystkie w misce. Mieszaj drewnianą łyżką, aż składniki zostaną dobrze wymieszane.

2. Teraz wyrabiaj ciasto, aż będzie gładkie i elastyczne (około 10 minut). Przykryj ciasto i pozostaw na około godzinę, aby drożdże mogły zadziałać swoją magią. Rozgrzej swój piekarnik do 200 stopni Celsjusza podczas oczekiwania!

3. Kiedy ciasto już wyrośnie, uformuj je w jeden duży bochenek lub kilka mniejszych – jak wolisz! Umieść niewypieczony chleb na natłuszczonej blasze i posyp mąką.

4. Piec chleb przez około 30-40 minut, aż będzie złotobrązowy i brzmi pusto po stuknięciu w dno. Pozostaw do ostygnięcia, a następnie pokrój w plastry i ciesz się!

Swojski chleb - to proste!
Swojski chleb – to proste!
Wiejski chleb
Wiejski chleb

Gotowe – daj znać jak Ci poszło!

Czy jesteś gotowy, aby spróbować swoich sił w pieczeniu domowego chleba? To łatwiejsze niż myślisz – wystarczy postępować zgodnie z tymi prostymi instrukcjami, a w krótkim czasie będziesz cieszyć się pysznymi, świeżo upieczonymi bochenkami własnego chleba! Na co więc czekasz? Zabieraj się za pieczenie! 🙂

Julia Gorksa jest kobietą stojącą za wiekszością aranżacji prezentowanymi na naszej stronie. Uwielbia wykańczanie wnętrz i spędza dużo czasu w kuchni, doskonaląc swoje przepisy. Julia zajmuje się też swoimi dwoma synami, którzy są światłem jej życia. Uwielbiają razem czytać książki i grać w gry, a ona cieszy się każdą minutą spędzoną razem.